X
تبلیغات
زولا
پنج‌شنبه 19 خرداد 1390
توسط: پیشگام

رزومه چیست؟ و به چکاری می آید؟


رزومه چیست؟ و به چکاری می آید؟

رزومه متنی است چند صفحه ای حاوی اطلاعات و مشخصات فردی که قبل از مصاحبه در اختیار کارفرمایان قرار گرفته و به آنان امکان میدهد تا ارزیابی اولیه ای از توانایی های شغلی شما داشته باشند.
در واقع رزومه باید تصویری ذهنی از شما و فعالیتهای شغلیتان، به خواننده ارائه کند.
http://www.asefrayaneh.com/uploads/posts/2011-04/1303996831_2009-2-13-10-21-53.jpg

از این حیث رزومه جنبه ای تبلیغاتی دارد بدین ترتیب که ویژگیهای مؤثر و مفید خود را در اختیار کارفرما قرار میدهید و به نوعی سعی میکنید تا وی را متقاعد سازید که از بین چندین داوطلب، شما را برای شرکت در مصاحبه انتخاب نماید.
رزومه باید به طور مثبتی مهارتها و توانایی های شما را نشان دهد. رزومه در عین حال که باید صادقانه باشد، وبایدعاری از تعارفات و شکسته نفسی باشد.

رزومه زندگی نامه، شرح گذشته و یا حال شما نیست (هر چند که قسمت عمده آن مربوط به سوابق کاریتان میشود). اولین هدف رزومه جلب توجه کارفرماست.

بنابراین در هر جمله ای که مینویسید باید سعی کنید به نوعی علاقه و توجه خواننده را جلب کنید. یک رزومه خوب میتواند کلید موفقیت شما در امر کاریابی باشد. به آن از دید انجام وظیفه نگاه نکنید: نوشتن رزومه با پر کردن فرم ثبت نام فرق میکند!


اطلاعات بیشتر در بانک رزومه ایرانیان

صفحه اول سایت رزومه ایرانیان (www.rdb.ir)

Iranian Resume Database
به سایت بانک اطلاعاتی رزومه ایران خوش آمدید.
این سایت در جهت جمع آوری و کسب اطلاعات از کارجوبان داخل ایران و خارج ایران طراحی شده است. شما از طریق امکانات بسیار پیشرفته و نادر این سایت می توانید یک رزومه آنلاین داشته باشید.

ورود به سایت


نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد