پنج‌شنبه 3 آذر 1390
توسط: پیشگام

فوتبالیست بی دست و پا

«الی چیلیس» شگفت‌انگیز، بازیکن تیم فوتبال مدرسه‌اش است، با وجود اینکه دست و پا ندارد.
این دختر هفت ساله که دیوانه‌وار عاشق فوتبال است به سرعت با پاهای مصنوعی‌اش در زمین فوتبال می‌دود...

http://www.iran-newspaper.com/1390/9/1/Iran/4944/Page/24/Iran_4944_24_168985_NewsCut.jpg

مانند «اسکار پیستریوس»، دونده‌ اهل آفریقای جنوبی که با همین نوع پای مصنوعی در مسابقات دو سرعت المپیک شرکت کرد.
مادرش لیزا که به او افتخار می‌کند گفت: «ما هرگز انتظار نداشتیم شاهد این صحنه باشیم. او کودک شگفت‌انگیز من است.»پس از اینکه او دچار بیماری مننژیت شد و به سبب بیشتر شدن عفونت ناشی از بیماری اندام‌هایش رو به فرسایش گذاشت، اوهر چهار عضو بدنش را در یک عمل جراحی که به منظور حفظ جانش در سال 2005 انجام شد از دست داد.
او که در شهر کوچک «کلاکتون» واقع در بریتانی زندگی می‌کرد بزودی سلامتش را به کمک خواهر دو قلویش «سوفی» و باقی اعضای خانواده بدست آورد. اگرچه، الی کوچک نمی‌توانست با استفاده از اندام‌های مصنوعی استاندارد بدود. چرا که باعث زخم شدن پاهایش می‌شد.
بنابر این انسان‌های خیر کمک کردند تا وی بتواند یک جفت پای خیلی سبک ساخته شده از فیبر کربن به نام «پاهای دونده فلکس» از کمپانی بریتانیایی «دورست اورتوپدیکز» به قیمت ده هزار پوند خریداری کند. او جوان‌ترین کسی است که تاکنون از این نوع اندام مصنوعی استفاده می‌کند. وی هر هفته یکبار از آنها برای بازی در مدرسه ابتدایی «انگینز» استفاده می‌کند.
«لیزا» سی و هفت ساله که با بزرگسالان معلول کار می‌کند گفت: «او در میدان فوتبال مطلقاً هیچ مشکلی ندارد. او فقط باید ادامه دهد و تلاش کند.»
تیم مورد علاقه او «آرسنال» است که تمام بازی‌های این تیم را با پدرش تماشا می‌کند.
پدرش «پل» چهل و هشت ساله گفت:«حقیقتاً دیدن او در میدان فوتبال حیرت‌انگیز است. او عاشق فوتبال است و مهارت‌های دریبل کردنش فوق‌العاده است.»

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد